Buďme upřímní, když někdo řekne „praxe všímavosti“, většina z nás si myslí, že někdo sedí na kříži, na jógové podložce s rukama v modlitbě a v naprostém tichu nebo jemně bzučet.

Zatímco meditace je běžný způsob, jak praktikovat všímavost, možná vás překvapí, že existuje celá řada způsobů, jak najít všímavost kdykoli po celý den.

Pokračujte ve čtení a zjistěte, proč Australská fotbalová reprezentace Dres může být pro vaši pohodu několikrát denně užitečné procvičování všímavosti – plně pět snadných způsobů, jak ji začlenit do své každodenní rutiny.

Jaké jsou výhody vědomí?

Všímavost zahrnuje zaměření na vaše vědomí v současnosti a upozornění na vaše pocity, pocity, myšlenky a okolní prostředí. Praxe všímavosti je pro každého a kohokoli a může být efektivním nástrojem duševního zdraví pro ty, kteří se chtějí zlepšit nebo mít větší kontrolu nad svými myšlenkami, pocity a emocemi.

Studie ukázaly, že všímavost, vědomí vědomí nebo meditace mohou být také užitečné pro vaše fyzické tělo. Může pomoci snížit krevní tlak, zlepšit imunitní funkci, zvýšit náladu a snížit celkový stres.

5 neočekávaných způsobů, jak najít všímavost ve vašem každodenním životě

Všimněte si a zůstaňte přítomni s pocity těla. Jistě, sedět na jógové podložce v uvolněném prostředí by pro to mohlo být optimálním místem, ale lze to také provést při sezení u vašeho stolu se zavřeným očima na několik okamžiků nebo dokonce, když jste v pohybu.

Například, pokud jste na běhu a vaše mysl závodí, soustřeďte svou pozornost na nohy. Všimněte si, jak se cítí, když se každý dotkne země a znovu se zvedne. Cítíte polštář vaší boty nebo těsnost tkaniček? Zaměřte se na to na několik minut.

Projděte se bez telefonu (což znamená bez poslechu hudby nebo běžného podcastu atd.). Udržujte svou technologii doma a projděte se sousedstvím, parkem nebo někde v přírodě. Všimněte si, kam vaše myšlenky jdou, nechte je projít vaší myslí, a pak je jednoduše nechte jít. Rád si představuji myšlenky, které přicházejí v jednom uchu, a pak pomalu vystupuji z druhého.

Upozorněte na to, co slyšíte. Je to větve stromů, které foukají ve větru nebo automobily, které vás procházejí kolem? Mluví lidé v dálce nebo štěkají psi poblíž?

Když máte konverzaci, opravdu se zapojte. Poslouchejte, co říká druhá osoba, místo toho, abyste plánovali, co odpovíte ve své hlavě, než odpovíte. Všimněte si jejich vlastností, jak mluví, jako je barva jejich očí nebo zvuk jejich hlasu. Pokud mluvíte po telefonu, zavřete oči, abyste se vyhnuli vnějším rozptýlení, abyste se mohli opravdu soustředit na to, co říkají.

Ať už děláte cokoli – bez Fotbal Dres ohledu na to, jak je úkol (tj. Mytí nádobí) – ustanovte přítomnost. Místo toho, abyste procházeli pohyby, opravdu si všimněte pocitů, které přicházejí při dokončení úkolu. I když je to ten, který děláte každý den, budete překvapeni, co se může objevit jednoduše tím, že věnujete větší pozornost.

Uvědomte si sprchu. Ať už se jedná o krátkou nebo dlouhou sprchu, na chvíli si všimněte, jak se cítíte mentálně i fyzicky. Jaká je voda na vaší kůži? Co je vůně mýdla? Je teplota horká Olympique Marseille Dres nebo studená? Poslouchejte padající vodu. Je sprcha uklidňující nebo nepříjemná? Spěcháte, abyste se dostali ven nebo si udělali čas? Vezměte na vědomí své emoce, když procházíte pohyby.

Tato informace je pouze pro vzdělávací účely a není určena jako náhrada za lékařskou diagnózu nebo léčbu. Tyto informace byste neměli používat k diagnostice nebo léčbě zdravotního problému nebo stavu. Před změnou stravy se vždy zkontrolujte se svým lékařem, změníte své spánkové návyky, užívejte doplňky nebo spusťte novou fitness rutinu.

Kelsey Maloney

Kelsey Maloney, rodák z New Jersey, je přidruženým editorem Fitbit, který v současné době žije svůj kalifornský sen v San Franciscu. Poté, co obdržela bakalářský titul v oboru žurnalistiky, se na rok batohovala do několika zemí po celém světě, včetně jejího oblíbeného města – Kapského Města v Jižní Africe. Poté udělala skok na západní pobřeží, aby se věnovala své kariéře pro psaní a editaci, dříve v časopise Sunset Magazine. Kelsey je nadšenec cestování a horké jógy s zbožňováním živé hudby, úžasnou venku, Annie’s Mac a sýr a mlhavý IPA.

Leave a Reply

Your email address will not be published.