, pokud jste nikdy nepřemýšleli o tom, jak zánět je vaše strava, nejste sami. O tom je mnohem méně mluveno, než řekněme, o tom, jak četné kalorie nebo gramy nasyceného tuku jsou ve věcech, které jíte. Zde však stojí za to přemýšlet: Některá jídla mohou vést k chronické nízké úrovni zánětu ve vašem těle, což je v průběhu času spojeno s hlavními zdravotními problémy, jako je artritida, diabetes 2. typu a kardiovaskulární onemocnění.

Může také způsobit, že se budete cítit méně než nejlepší. “Zánět je normální způsob, jak zacházet s něčím škodlivým, ale pokud z toho v průběhu času máte příliš mnoho, může způsobit trávicí problémy, způsobit, že se budete cítit unaveni a přinést mozkovou Eintracht Frankfurt Dres mlhu,” říká Vanessa Berenstein, RD. “Může to dokonce vést k věcem, jako jsou problémy s pokožkou nebo přetížení.”

To všechno zní docela děsivě, ale dobrou zprávou je, že nemusíte úplně přepracovat svou stravu, abyste snížili zánět související s potravinami. Musíte jen omezit některé z nejběžnějších pachatelů. “Která jídla způsobují zánět, je pro všechny odlišné,” říká Berenstein. “Ale existují některá jídla, která mají tendenci být zánětlivé pro mnoho lidí.” Vyhněte se těm a jste na dobré cestě k omezení chronického zánětu. Začněte s těmito malými vylepšeními:

Místo řepkového oleje vytvořte olivový olej mimo moc. Není to, že kanolový olej je nezdravý, ale ze všech olejů na vaření olivového oleje zahrnuje nejvyšší úroveň silných antioxidantů, u nichž bylo prokázáno, že má řadu zdravotních výhod, včetně protizánětlivých účinků. A ano, je bezpečné vařit! Použijte jej k pečení vegetariánů, grilování ryb a pokapením do salátu.

Proměňte svůj hamburger na hamburger z lososa. Červené maso může být chutné, ale příliš mnoho z toho (zejména pokud je zpracováno do klobásy) je spojeno s vyššími hladinami zánětu. Na druhé straně, mastné ryby, jako je losos, zahrnují vyšší hladiny omega 3 mastných kyselin, které mají opačný účinek.

Udělejte svou odpolední sodu šumivou vodou. Boca Juniors Dres Cukr v této plechovce coly je spojen s vyššími hladinami zánětu v celém těle. A být fit nezachránil vás: Soda byla spojena s nárůstem zánětu i u jinak zdravých lidí.

Místo hranolků podávejte stranu ovoce. Pouze jediné jídlo s vysokým obsahem tuku může nakopat zánětlivou reakci, díky čemuž je velká hromada smažených brambor ne tak zdravou myšlenkou. Místo toho podávejte svůj sendvič s barevným ovocným salátem plným bobule. Vědci zjistili, že polyfenoly, které zahrnují, mohou pomoci snížit zánět.

Místo bílé si udělejte sendvič na celozrnném chlebu. Zde je další důvod, proč si vybrat celá zrna před rafinovanými zrny: výzkum ukazuje, že tato minimálně zmatená s zrny snižují zánět ve vašem těle. Naštěstí v dnešní době vše od těstovin po pizza těsto přichází v celozrnné odrůdě pšenice, takže se nemusíte vzdát svých oblíbených jídel.

Ukončete svůj den čtvercem tmavé čokolády. Pravděpodobně nepotřebujete příliš přesvědčivé, abyste do svého dne přidali nějakou čokoládu, ale tato bohatá léčba je VfL Wolfsburg Dres plná antioxidantů zvaných flavonoidy, které mimo jiné mohou snížit zánět.

Pokud se rozhodnete pít, pak místo piva máte červené červené víno. Sklenice Merlot, Pinot Noir nebo jakéhokoli jiného červeného červeného vína je jedním z nejchutnějších způsobů, jak snížit úroveň zánětu. Jen si pamatujte, že mnohem více není víc. “Jedna sklenice denně je prospěšná, ale mnohem víc než to má opačný účinek,” říká Berenstein.

Tato informace je pouze pro vzdělávací účely a není určena jako náhrada za lékařskou diagnózu nebo léčbu. Tyto informace byste neměli používat k diagnostice nebo léčbě zdravotního problému nebo stavu. Před změnou stravy se vždy zkontrolujte se svým lékařem, změníte spánkové návyky, užívejte doplňky nebo spusťte novou fitness rutinu.

Alice Oglethorpe

Alice Oglethorpe je spisovatelka a redaktorka na volné noze se sídlem v Chicagu, IL. Pokrývá zdraví, štěstí, fitness a cokoli jiného, co vzbuzuje její zájem. Její práce se objevila v časopise O Oprah, Self, Thare, Fitness, Redbook, Health, Better Homes & Gardens, Psychology Today dnes, dobré úklid a další.

Leave a Reply

Your email address will not be published.