Srdeční MRI je účinná při identifikaci zánětu srdečního svalu u sportovců a může pomoci zjistit, kdy ti, kteří se zotavili z Covid-199, se mohou bezpečně vrátit ke hře Podle nové studie výzkumných pracovníků na Ohio State Velšská fotbalová reprezentace Dres University Wexner Medical Center. Výzkum je publikován online v kardiologii Jama.

Vědci z Ohio State se podívali na 26 Covid-19 pozitivních mužských a ženských konkurenčních vysokoškolských sportovců pro známky myokarditidy, což je vzácná onemocnění, která může způsobit srdeční selhání a náhlou srdeční smrt. Mnoho případů myokarditidy, která je obvykle způsobena virovou infekcí, dochází u mladých dospělých s muži postiženými mnohem více než ženy. Nedávné studie prokázaly zánět myokardu u jedinců, kteří se zotavili z CoVID-19. Dvanáct sportovců studovaných vědci z Ohio Borussia Monchengladbach Dres State uvedlo mírné příznaky CoVID-19 a zbytek bylo asymptomatických.

Nedávno publikované protokoly doporučují použití kombinace vědeckého vyšetření, echokardiogramu (ultrazvuk), elektrokardiogramu (zaznamenává srdeční rytmus) a Tottenham Hotspur Dres krevní test, který pomáhá s diagnózou myokarditidy u sportovců před návratem do konkurenční hry. Vědci z Ohio State použili všechny tyto metody a také zobrazování srdeční magnetické rezonance (CMR), které považovaly za účinné při identifikaci zánětu myokardu, který není vyzvednut jinými metodami.

„Toto je první studie, která systematicky prozkoumala použití zobrazování CMR u konkurenčních sportovců získaných z infekce Covid-199. CMR má potenciál identifikovat vysoce rizikovou skupinu pro nepříznivé výsledky a může, co je důležitější, stratifikovat sportovce pro bezpečnou účast, protože techniky mapování CMR mají vysokou negativní prediktivní hodnotu pro politiku, “řekl Dr. Saurabh Rajpal, kardiolog a odborný asistent v divizi kardiovaskulární medicíny na Ohio State University College of Medicine, který vedl studii.

Ve studii bylo prokázáno, že čtyři sportovci (15%) pravděpodobně mají myokarditidu podle kritérií MRI. Kromě těchto čtyř dalších osm mělo důkazy o tkáni jizvy, což naznačuje buď předchozí poškození myokardu nebo normální atletickou adaptaci srdce.

“Není známo, co způsobilo tkáň jizvy v těch osmi, nebo jestli to souvisí s Covid-19,” řekl Rajpal. “Zobrazování CMR navíc vyloučilo myokarditidu pro všechny sportovce bez MRI důkaz zánětu, což jim umožnilo vrátit se ke sportu.”

Sdílejte toto:
Facebook
Cvrlikání
E-mailem

Leave a Reply

Your email address will not be published.