Matt Weik

Jak hodně z vás slyšela o Amazonu? s největší pravděpodobností každý z vás. Sakra, s největší pravděpodobností jsi od nich něco koupil za posledních 30 dní. Jak přesně přesně hodně z vás slyšelo o Alibabě? Možná jen pár z vás. Skupina Alibaba je čínská platforma pro elektronický obchod, která je přímou konkurencí s Amazonem. Zatímco obě služby elektronického obchodování vykazují meziroční růst, Alibaba se drží na patách Amazonu.

Při kontrole obou podniků je to bitva mezi majitelem Amazonu Jeffa Bezosem a majitelem Alibaba Jack Ma. Oba mají obecně v tomto okamžiku mnohem více peněz než Bůh, Valencia Dres ale na trhu, kde se všichni snaží najít další obrovskou věc, FC Porto Dres zůstane Amazon na vrcholu nebo bude Jack i jeho tým v roce 2019 tlačit plnou těžkou páru v roce 2019 i v roce 2019 uzavřít prostor mezi internetovými giganty?

Rozšíření značky
Amazon i Alibaba mají pod deštníkem několik služeb nebo značek. Je zřejmé, že my všichni rozumíme několika Amazonským, jako jsou Amazon Prime, Amazon Fire, Amazon Kindle, Amazon Drive a další. Alibaba má také různé značky, jako jsou Ant Financial, Alipay, Alibaba Cloud, 1688.com, Aliexpress a další.

Pokud byste si vzali jak služby, tak i je na sebe položili, téměř ve formě by se identicky. Přesto šance, že Alibaba rychle roste, existuje pouze podle čísel. Čína má přibližně 731 milionů jednotlivců webových stránek, zatímco USA mají pouze asi 286 milionů.

Nakupování zákazníků
Tady v USA se díváme dopředu na Amazon Prime Day. Je to den, kdy má Powerhouse Amazon významný prodej téměř na celém svém webu, jak se zdá. Lidé se hrnou na web, aby zjistili, jaké nabídky jsou, a přesně kolik peněz mohou ušetřit. Je to podobné jako událost Black Friday nebo Cyber Monday (kterou brzy půjdeme). Tržby z této „nákupní dovolené“ v roce 2018 činily pro Amazon 4,19 miliardy USD. Není to špatné, že? Chci říct, sakra, jakýkoli typ služby, který v tak krátkém období provádí prodeje 4,19 miliardy dolarů, nemá o co zavrčet.

Ale počkejte … Alibaba má svůj vlastní jednodenní prodej v Číně s názvem „Den singlů“. V ten den udělali tržby 30,8 miliardy dolarů. Ne, to není chyba nebo překlep. Dokážete uvést celkový počet i zničení vemeni v prodeji? Neexistuje žádné srovnání. Pokud vaše čelist nezasáhla na podlahu, to pravděpodobně bude. Při prohlížení statistik roku 2017 pro Black Friday a také pro prodej Cyber Monday v USA dosáhla čísla pouze 10,6 miliardy dolarů (v době skládání tohoto článku jsem neměl údaje o roce 2018). Přidejte to do Prime Day a také jste stále jen na 14,25 miliardy dolarů. Alibaba je přímo nahoře zvíře.

Podle čísel
Skupiny kontrolují vzorce Amazonu i Alibaby a také uvádějí, že za každých 10 $ utracených online jde 5 $ do Amazonu. To je téměř monopol. Amazon’s Hold On americs Consumers je intenzivní a také roste pouze s každým dalším rokem.

Při kontrole Alibaby mají mnohem více než 80% z každého nákupu provedeného na internetu v Číně. Přesto se uvádí, že stále mají velký prostor pro růst, protože zasáhli pouze 53% penetrace webu.

V roce 2018 se Alibaba připojila k dalším gorilům na trhu, jako je Microsoft, a Apple, a to tím, že dosáhla tržní kapitalizace mnohem více než 500 miliard USD.

Zatímco Amazon je stále, celkově větší než Alibaba, musí se na dohodě Jeffa Bezose obávat, že Jack Ma má na zádech cíl. Může Alibaba vzít prodej z Amazonu v USA? Nejsem analytik, ani nemám křišťálovou kouli, ale věřím, že pro Američany bude obtížné upravovat jejich metody, jakož i rutiny, stejně jako přechod od jednoho obchodníka s elektronickým obchodem k druhému, zvláště když tomu bylo S Amazonem tak dlouho a věřit ve značku.

Vzhledem k tomu, že Amazon má každý den několik značek i American, který je využívá, produkuje ještě jednu vrstvu bezpečnosti pro svou službu v dlouhodobém (za předpokladu, že něco nezkazí). Flock do Amazonu spotřebitele nejen proto, aby nakupoval produkty ceny objevené na maloobchodních místech, aby zjistil, zda je to skvělá nabídka nebo ne. Nyní, pokud musí být Amazon i Alibaba ohroženi jednou skupinou, musí to být maloobchodníci z cihel i malty.

Jak jsme viděli v našich vlastních městech i ve městech, služby (zejména malé podniky) se uzavírají vlevo i vpravo. Prostě se nemohou potýkat s internetem, stejně jako jejich generál pro skladování nohou, kvůli tomu, že Američan měnil jejich chování tím, že měl schopnost koupit něco na internetu, aniž by musel kdykoli opustit svůj dům, bojovat s provozem, objevovat produkt, objevovat produkt V obchodě počkejte ve frontě, abyste si prohlédli, a pak jedete zpět domů. Když si můžete koupit na internetu a získat bezplatnou dopravu a také bezplatné výnosy, je velmi těžké bojovat s tím kopcembitva.

Jaký je verdikt?
Může Alibaba zabít Amazona? Věřím, že mnoho dalších bude vymačkáno před Amazonem, ale US Sassuolo Dres nevidím, že Amazon chodí kamkoli. Bezos se uvedl, že Amazon nemá imunitu před tím, než by se projevilo. Chápe, že má na zádech cíl nejen Alibaba, ale spousta dalších. Je to otázka, zda Amazon může nadále inovovat a také vytvářet pozitivní klientské zkušenosti, aby všichni byli šťastní. Nevěřím však, že se netýká obavy, že Amazon za jednoho desetiletí může být v prodejních dolarech předjížděn někým, jako je Alibaba. Pouze čas ukáže.

Leave a Reply

Your email address will not be published.