, kteří často používají doplňky sestávající z L-alfa glycerylfosforylcholinu-alfa-GPC zkrátka-aby léčily časné a mírné formy demence nebo Alzheimerovy. Jedním vedlejším účinkem, který tyto doplňky mohou mít, je nezdravě velký nárůst libida, napište neurology v italských IRCCS Centro Neurolesi Bonino-Pulejo v archivech sexuálního chování. Neurologové často používají doplňky sestávající z L-alfa glycerylfosforylcholinu-alfa-GPC zkrátka-k léčbě časných a mírných forem Uruguayská fotbalová reprezentace Dres demence nebo Alzheimerovy choroby.

Jedním vedlejším účinkem, který tyto doplňky mohou mít, je nezdravě velký nárůst libida, napište neurology v italských IRCCS Centro Neurolesi Bonino-Pulejo v archivech sexuálního chování.

Neurologové často používají doplňky sestávající z L-alfa glycerylfosforylcholinu-alfa-GPC zkrátka-k léčbě časných a mírných forem demence nebo Alzheimerovy choroby. Jedním vedlejším účinkem, který tyto doplňky mohou mít, je nezdravě velký nárůst libida, napište neurology v italských IRCCS Centro Neurolesi Bonino-Pulejo v archivech sexuálního chování.

Alpha-GPC, doplněk uvedený v italské publikaci, se také nazývá cholin-alfoscerát. Zde je zobrazen jeho strukturální vzorec.

Při užívání v dávkách 400 až 1200 mg alfa-GPC může minimalizovat zapomnění. [Clin Ther. 2003 Jan; 25 (1): 178-93.]

To byl také důvod, proč se 79letý muž obrátil na autory článku. Byl to obraz zdraví, jeho úroveň testosteronu byla normální, ale jeho krátkodobá paměť klesala. Proto lékaři předepsali pro muže Alpha-GPC.

Po použití doplňku po dobu šesti týdnů se sexuální chování muže změnilo. Před doplňováním měl sex asi jednou měsíčně, poté, co vzal doplněk, chtěl sex několikrát denně. Požádal také svého partnera, aby udělal orální sex, něco, co nikdy předtím neudělal. Kromě toho chtěl sex na neobvyklých místech a začal masturbovat „minimalizovat své psychologické nepohodlí“.

Oba muž i jeho partner také uvedl, že Alpha-GPC ztěžoval jeho erekci.

Když vědci přiměli muže, aby Southampton FC Dres přestal brát doplněk, jeho sexuální touha se snížila do pěti dnů.
Poté muž začal brát produkt tajně na měsíc, během této doby se hypersexualita vrátila.

Vědci spekulují, že Alpha-GPC převádí na neurotransmiter acetylcholin v těle, a že to zvyšuje přívod krve genitáliím.

Dalším mechanismem, který může být v práci, je to, že alfa-GPC přeměňuje na trimethylglycin. Trimethylglycin přispívá darováním methylu do syntézy pro-sexuálních neurotransmiterů a hormonů.

Italská případová studie je nová: Je to první zpráva o hypersexualitě v důsledku užívání alfa-GPC. Existuje značná literatura o hypersexualitě způsobené dopaminergními látkami.

„Vzhledem k tomu, že hypersexualita může být nedostatečným a přehlíženým nepříznivým účinkem léků a doplňků stravy působících na cholinergní a aminergní dráhy u predisponovaných jedinců, musí být to zváženo při léčbě a poradenství starších jedinců s nesprávným sexuálním chováním“.

Hypersexualita spojená s cholinem u 79letého muže.
Calabrò RS, Cordici F, Genovese C, Bramanti P.

Abstraktní

Hypersexualita, také označovaná jako sexuálně nesprávné chování a sexuální dezinhibice, zahrnuje přetrvávající, neinhibované sexuální chování zaměřené na sebe nebo na ostatní, často spojené s neurodegenerativními poruchami. Cholin je vitální živina rozpustná ve vodě, která se používá jako doplněk stravy u různých onemocnění. Cílem této zprávy bylo považovat příjem cholinu za možnou příčinu iatrogenní hypersexuality. Ekvádorská fotbalová reprezentace Dres Po vyhodnocení byl 79letý muž postižený ztrátou paměti diagnostikován mírným kognitivním poškozením a ošetřen perorálním cholinem. Po 6 týdnech pravidelného předpokladu cholinu jedinec vykazoval patologický nárůst libida se sexuálním nutkání. Když byl cholin stažen, hypersexualita zmizela během 5 dnů. Vzhledem k tomu, že hypersexualita může být nedostatečným a přehlíženým nepříznivým účinkem léků a doplňků stravy působících na cholinergní cestu, je třeba to zvážit při léčbě a poradenství jednotlivcům s nesprávným sexuálním chováním.

PMID: 23733158 [PubMed – In Process]

Zdroj:

Leave a Reply

Your email address will not be published.