od Steven Eichorn, Ifrah Law

V klidu středního týdne od března Madness vydal největší soud v New Yorku v úterý, když nakonec vydal své fantasy sportovní rozhodnutí, což potvrdilo, že fantasy sportovní soutěže jsou ve státě legální.

Fantasy sportovní hráči možná ani nezjistili, že to byla otázka: desítky milionů lidí hrají fantasy sporty ve Spojených státech i v Kanadě, stejně jako americký kongres, zdánlivě poznal všudypřítomnost her, když vyřezal fantazii -Sports výjimka z nezákonného zákona o vymáhání hazardních her z roku 2005. Avšak pro průmysl situace White v. Cuomo znamenala win-or-go-home-nebo alespoň jít někam jinak než v New Yorku.

Na konci roku 2015, když se každodenní fantasy sporty začaly rozšiřovat, vydal tehdejší generální generální ředitel Eric Schneiderman dopisy s přestávkami fantazijním společnostem po celém státě a tvrdil, že jejich nabídky porušily státní zákaz ústavního hazardu. Brzy poté se zákonodárce státu v New Yorku tlačil zpět a předal legislativu, v níž uvádí, že fantasy sporty nevytvářejí hazardní hry podle státní ústavy nebo trestního práva a citovali funkce funkčních dovedností v identifikaci úspěchu fantasy sportovních hráčů. Kompenzace her New York State Gaming poskytuje momentální licence subjektům, které dříve poskytovaly fantasy sporty ve státě, ačkoliv se zdrželo dokončení dlouhodobého licenčního systému.

Mezitím skupina newyorských obyvatel přinesla fit proti tehdejšímu guvernéru Andrew Cuomo i Státní herní komisi a hledala jak soudní příkaz k provádění statutu Fantasy Sports, tak i prohlášení, že legislativa porušila po 1, § 9 newyorské ústavy, která obvykle zakazuje hazardní hry ve státě. V roce 2018 nejvyšší soud v New Yorku – státním soudním soudem – provedl žalobci a dospěl k závěru, že fantasy sporty tvoří hazardní hry a že legislativa v roce 2016 byla v důsledku toho protiústavní. O dva roky později, odvolací divize potvrdila rozhodnutí dolního soudu a poznamenal, že fantasy soutěže nesmí být vyloučeny z smyslu hazardních her „pouze proto, že zákonodárce nyní říká, že tomu tak je“.

Vláda se odvolala, když více, stejně jako mnohem více než pět let poté, co žalobci podali svou stížnost, hovořil odvolací soud. Dodržování briefingu a dvou samostatných ústních argumentů – oddělené odjezdem a nahrazením jednoho soudce, který se zdál být připraven k potvrzení rozhodnutí odvolacího soudu – nejvyšší soud státu zjistil, že státní ústavní zákaz hazardu se nevztahuje na fantazii Sportovní soutěže, protože se jedná o „soutěže založené na dovednostech, ve kterých účastníci, kteří vykonávají značný vliv na výsledek soutěže, získají neutrální operátor předem stanoveni pevné ceny“. Soud vysvětlil, že legislativa situace v New Yorku uplatňuje převládající test aspektů při zvažování, zda je konkrétní činnost hra možnosti nebo dovednost. Státní zákonodárce dále učinil faktické odhodlání, že fantasy sporty byly hry dovedností, které byly založeny na důkazních slyšeních, profesionálním svědectví a studiích, které naznačují, že kvalifikovaní hráči byli podstatně mnohem úspěšnější než nekvalifikovaní hráči. Vzhledem k přiměřenosti a podpoře pro objevování zákonodárného sboru, že fantasy sporty jsou hry dovedností, soud odložil tomuto faktickému objevování a v důsledku toho dospěl k závěru, že fantasy sporty nebyly hazardem (protože jsou to hry s dovedností, nikoli náhodou, ne náhodou , při použití převládajícího testu aspektu).

Toto rozhodnutí svým způsobem představuje úplný vývoj postoje odborných Sanfrecce Hiroshima Dres lig k sázení na jejich hrách. Během programu soudního sporu, který nakonec vedl k převrácení odborníka amatérského zákona o sportovní bezpečnosti Nejvyššího soudu, a také otevření závodů pro sportovní sázení, odborníky důrazně proti jakémukoli typu ještě větší legalizace sportovních sázek splatné údajné problémy, Palmeiras Dres jako je integrita hry a ovládací prvky chudých herců. O několik let později však ligy společně přijaly fantasy sporty i sportovní sázkové průmysl a také podporují růst a legalizaci fantasy sportů. Jak newyorský soud příznivě poznamenal: „Mnoho odborných sportovních lig podporuje fantasy sporty a vidí virtuální hry jako metodu pro zapojení fanoušků a spolupracuje s provozovateli IFS na propagaci soutěží.“

Doufejme, že newyorské právní rozhodnutí ještě více upevní zákonnost fantazijních sportů jako dovedností v jiných státech a bude mít za následek zvýšenou legalizaci a také pokyny AZ Alkmaar Dres pro všechny formy online her.

Sdílejte toto:
Facebook
Cvrlikání
E-mailem

Leave a Reply

Your email address will not be published.